استفاده کردن حافظه قرارداد اپل توشیبا تراشه چیست

استفاده کردن: حافظه قرارداد اپل توشیبا تراشه چیست

گت بلاگز بین‌الملل حامی مهم تروریست‌ها عربستان هست، نه قطر / ایندیپندنت

روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی به تنش اخیر میان قطر و همسایگان عرب این کشور پرداخت.

حامی مهم تروریست‌ها عربستان هست، نه قطر / ایندیپندنت

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در گزارشی نوشت: چند کشور عربی از جمله عربستان سعودی، بحرین، امارات متحده عربی و مصر روز گذشته با ادعای حمایت قطر از تروریسم، در اقدامی غیرمنتظره ولی هماهنگ شده است کلیه روابط دیپلماتیک خود را با این کشور قطع کردند و مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را نیز به روی این کشور بستند.
اما از نظر اغلب کارشناسان و ناظران سیاسی بین المللی، این وهابیت است که ریشه مهم تروریسم هست. به عقیده آنها، فرقه ای که در عربستان سعودی به نام اسلام ترویج می شود، الهام بخش مهم گروه هایی مانند داعش و القاعده است که کارها آنها این روزها از مرزهای خاورمیانه نیز فراتر رفته است.

عبارات مهم : انگلیس

با این حال، حاکمان عربستان سعودی در حال حاضر انگشت اتهام خود را به سمت همسایه کوچک خود – قطر – نشانه رفته و آن را به حمایت از تروریسم در منطقه متهم کرده اند. ولی چه کسی است که نداند پولی که به طور مرتب در جیب گروه های تروریستی ریخته می شود به رغم مبارزه ادعایی عربستان با تروریسم از جیب ثروتمندان سعودی خارج می شود.
عربستان سعودی تاکنون میلیاردها دلار را صرف ترویج فرقه وهابیت در خارج از مرزهای خود از جمله انگلیس کرده است که آثار و نشانه های آن را امروز به وضوح از رقه در سوریه تا لندن و منچستر در انگلیس می بینیم. با این حال، سعودی ها همچنان دوست ما هستند و مشتری بیش از 80 درصد از صادرات تسلیحاتی ما!
“ترزا می” نخست وزیر انگلیس روز گذشته بعد از حمله تروریستی اخیر داعش برروی پل لندن گفت وقت گفتگوی سخت با تروریسم و افراط گرایی فرا رسیده هست. ولی همانطورکه “جرمی کوربین” رهبر حزب کارگر امروز گفت، چنانچه او به راستی به دنبال مبارزه با افراط گرایی هست، پیش از همه جهت مبارزه با تروریسم باید با عربستان که سرچشمه آن به شمار می رود، به گفتگو بنشیند.
مرور حوادث تروریستی چند سال اخیر به وضوح نشان می دهد که عربستان صادرکننده مهم افراط گرایی در دنیا است و هیچ کس قطر را در دنیا با وجود ارتباط آن با گروه هایی مانند اخوان المسلمین، حماس و طالبان به عنوان حامی تروریسم نمی شناسد. بنابراین، ریشه اختلاف اخیر عربستان و قطر را نمی توان در حمایت دوحه از تروریسم جستجو کرد. بلکه شاید به گفته بعضی کارشناسان، میل به قطر به داشتن یک سیاست خارجی مستقل است که باعث شده است امروز از سوی ریاض حامی تروریسم نامیده شود.
انتهای خبر /

واژه های کلیدی: انگلیس | تروریسم | سعودی ها | انگلیسی | عربستان | تروریستی | افراط گرایی | حمله تروریستی | عربستان سعودی | عربستان سعودی | حوادث تروریستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog